Hidhet shorti i CHL/ Duele ‘ferri’ në 1/8-at, Ronaldo përballë Messit

Në Nyon të Zvicrës u hodh shorti i fazës me eliminim direkt në Ligën e Kampionëve, shkruan Syri.net.


Janë 16 skuadra të kualifikuara, të ndara në 8 çifte.

LEXO EDHE:Kishte 15 muaj që Robert Lewandowskit nuk i ndodhte kjo statistikë

Nga hedhja e shortit, sfidat më interesante janë Atletico Madrid-Bayern Munchen apo Manchester United-PSG, ku Messi do të jetë përballë Cristiano Ronaldos.

Ndeshjet

Benfica-Real Madrid

Villarreal-Manchester City

Atletico Madrid-Bayern Munchen

Salzburg-Liverpool

Inter-Ajax

Sporting-Juventus

Chelsea-Lille

PSG-Manchester United

Ndeshjet e para të 1/8-ës së finales do të luhen më 15/16 dhe 22/23 shkurt 2022, ndërsa ato të kthimit më 8/9 dhe 15/16 mars 2022.