Një 39-vjeçar në Libonik të Maliqit është gjetur i pajetë në banesën e tij. Bëhet e ditur se 39-vjeçari me iniciale A. L., nuk ka shenja dhune. Ai jetonte i vetëm në banesë ndërsa njihej edhe si përdorues i lëndëve narkotike.

Grupi hetimor po punon për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes dhe përcaktimin e shkakut të vdekjes.