Partia Alternativa sot në Tetovë mbledh Këshillit Qendror.

Mbledhja është caktuar për në ora 18:00.

Në mbledhje pritet të merret vendimi përfundimtar nëse kjo parti do t’i bashkohet Qeverisë, transmeton TV21.

Mbledhja ishte paraparë që të mbahet gjatë ditës së djeshme, mirëpo u anulua pasi dje në vend arritën kufomat e 45 viktimave nga aksidenti tragjik në rrugën “Struma” në Bullgari.

Vendimi i Alternativës pritet të merret pas tre takimeve që u realizuan mes kreut të Alternativës, Afrim Gashi dhe kryeministrit Zoran Zaev.