Xherdan Shaqiri me Kombëtarem e Zvicrës janë para sfidës së madhe, jetë a vdekje.


Kapiteni Shaqiri me Zvicrën kërkojnë fitore sa më bindëse bdaj Bullgarinë, me synim që të kualifikohen në Kampionatin Botëror.

Ndeshja fillon në orën 20.45 dhe luhet në stadiumin në Luzern.

Italia kryeson në grupin C me 15 pikë sa ka edhe Zvicra në pozitën e dytë.

Italia apo Zvicra, cila do të kualifikohet?