Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka thënë sot se nuk pret asgjë nga bisedimet në Bruksel.


Ai mes terash tha se progresi ka qenë i mirë, ndërsa mesazhet e BE-së për zbatimin e marrëveshjes i ka vlerësuar të arsyeshme, raporton Tanjug, transmeton Klankosova.tv.

I pyetur se çfarë pret nga bisedimet e sotme në Bruksel, se a do të sjellin ndryshim në dialog, Vuçiq tha se “Beogradi është gjithmonë i gatshëm për bisedime dhe se bisedimet janë gjithmonë më të mira se kur nuk flasin”, transmeton Klankosova.tv.