Policia e Fierit ka informuar se ka marrë flakë dhe është djegur shtëpia e Klodian Çalamanit, autorit të vrasjes së djalit 8-vjeçar, Mateo Vasiut.


Sipas policisë banesa është djegur pjesërisht, ndërsa po hetohet për përcaktimin e shkaqeve të rënies së zjarrit.

“Në fshatin Greçalli, fier, ka marrë flakë dhe është djegur pjesërisht banesa e shtetasit K.Ç., 39 vjeç. Grupi hetimor po punon për përcaktimin e shkaqeve të rënies së zjarrit”, -njofton policia.