Joey Morgan, aktori i njohur për rolin e tij të parë në filmin “Scouts Guide to the Zombie Apocalypse” ka vdekur në moshën 28-vjeçare.


Në film, Joey luajti rolin e Augie Foster së bashku me një grup yjesh në rritje në atë kohë, duke përfshirë Tye Sheridan, Logan Miller dhe Halston Sage.

Lajmin për vdekjen e Morgan e bëri të ditur regjisori i filmit Christopher Landon.

“Joey Morgan erdhi në jetën time gati 9 vjet më parë kur bëra Scouts. Ai ishte i qetë, qesharak, inteligjent dhe i zhytur në mendime. Dhe kur kamerat u rrotulluan ai ishte magnetik. Ai vdiq sot dhe lajmi është zemërthyes. Jam i nderuar që e kam njohur”, shkroi Christopher në Twitter të dielën.