Sinjali mëson se viktima është shoferi i autobusit kondukteri, ndërsa të plagosur kanë mbetur gjashtë nxënës, tre prej tyre në gjendje të rëndë dhe tre pak më lehtë.

Spitali i Pejës ka konfirmuar se nga të shtënat me armë zjarri në Gllogjan kanë mbetur të vdekur dy nxënës dhe shoferi i autobusit.

Viktimat nxënës dyshohet se janë të shkollës së mesme, Genta Mustafaj, 17-vjeçare dhe Ledion Hamzaj. Ndërkaq, i plagosur dhe jashtë rrezikut për jetë është Fliant Turkaj 16-vjecar