Taravari në panik, ikën në Turqi

Sekretari i Përgjitshëm i Aleancës për Shqiptarët, Arben Taravari, i cili dje dhe sot tha se opozita ka 61 deputetë për të rrëzuar Qeverinë, sonte nga paniku është parë në aeroport duke ikur në Truqi, gjegjësisht në Stamboll, raporton TetovaSot.


Nuk dihet nëse ikë nga turpi që nuk arriti t’i bëjë numrat për të rrëzuar Qeverinë, pasi siç mësohet sonte në ora 24:00 do të përfundojë afati për të votuar deputetët e opozitës për mosbesim të Qeverisë.

Si rezultat i mos rrëzimit të Qeverisë nga opozita, në rrjetet sociiale kanë nisur të kërkojnë sërish dorëheqje të Selës për debaklin e fundit./TetovaSot