Në fshatin Gllogjan të Deçanit para pak minutash dyshohet se ka ndodhur të shtëna me armë zjarri ndaj një autobusi me nxënës.


Express merr vesh nga burime se kanë mbetur të vdekur shoferi i autobusit dhe një nxënëse.

Po ashtu të plagosur janë edhe dy persona.

Zëdhënësi i Prokurorisë së Pejës, Shkodran Nikqi ka konfirmuar se ka të shtëna me armë zjarri ndaj një autobusi me nxënës.

“Dyshohet se ka te shtena me arme zjarri ne drejtim te nje autobusi me nxenes, prokurorja kujdestare eshte nisur ne drejtim te vendit te ngjarjes”.