Shqipëri, 690 qytetarë të infektuar dhe 5 viktima nga Kovidi

Ministria e Shëndetësisë në Shqipëri njofton se janë kryer 3,596 testime, nga të cilat kanë rezultuar pozitivë me COVID19, 690 qytetarë, ndërsa kanë humbur jetën dhe 5 persona të tjerë.