10 persona kanë humbur jetën në Shqipëri nga Kovidi dhe 616 qytetarë kanë rezultuar të infektuar nga 3218 testime. Ndërsa janë shëruar 543 qytetarë gjatë 24 orëve të fundit, duke e çuar numrin e të shëruarve në 183,078 që nga fillimi i epidemisë. Aktualisht në spitalet COVID po marrin trajtim 164 pacientë, nga të cilët 26 janë në gjendje më të rënduar.