“Selam nga Zajazi”

Tronditjet e fundit në Maqedoninë e Veriut thuajse nuk ia kanë dridhur qerpikun Ahmetit, liderit të BDI-së. Ai duket i qetë duke dërguar mesazhe të fuqishme për ata që tradhëtuan kombin e u reshtuan pas atyre që nuk e njohin NATO-n, BE-në, Amerikën, Kosovën, myslimanët dhe shqiptarët në Maqedoninë e Veriut.
Kryetari i Uskanës së fuqishme. Fatmir Dehari sot ka qëndruar në konkun e Ali Ahmetit duke theksuar se lideri ka thinja, por i lodhur jo.
“Të thinjur po, a të lodhur jo!” ka shkruar shkurt Dehari pas qëndrimit në konakun e Ahmetit në Zajaz.

Ndryshe sot kanë vërshuar reagimet e analistëve, opinionistëve, gazetarëve, profesorëve për koalicionin e mbrëmshëm mes ASH-AAA – BESA dhe VMRO – LEVICA ku shumë analistë e qaujtën koalicioni i LEVIC_ës./TS/