Manchester City ka shënuar edhe golin e dytë ndaj Everton.


Rodri shënoi në minutën e 55′, për epërsinë e dyfishtë të City.

Goli i spanjollit ishte nga jashtë zonës dhe është nga golat që duan ta shohin të gjithë tifozët.

Ky mund të jetë edhe goli i sezonit. Shikoni golin më poshtë.