Presidenti i Bullgarisë, Rumen Radev ka shprehur ngushëllim për personat që kanë humbur jetën në aksidentin tragjik, ndërsa ka thënë se Bullgaria po bën gjithçka që është e nevojshme.


“Pason njohja dhe transportimi i të vdekurve. Jemi së bashku me vëllezërit tonë nga Maqedonia e Veriut. Shpresoj që të mbijetuarit do të shërohen sa më shpejtë”, ka thënë Radev.

Ai ka folur edhe për zhvillimet politike në Bullgari, duke thënë se deri në fund të javës do ta thirrë Kuvendin.