Tifozët e Manchester United nuk u përmbajtën më 2 maj, datë kur ishte programuar të luhej ndeshja e kampionatit ndaj Liverpool në “Old Trafford”.


Rreth 1 mijë tifozët të “Djajve të Kuq”, pushtuan fushën me pankarta në duar kundër familjes Glazers që drejton klubin e njohur anglez, teksa nuk munguan trazirat jashtë stadiumit dhe përplasjet me policinë.

Acarimi ndodhi për shkak të pjesëmarrjes së United në krijimin e European Super League, kompeticion nga i cili u tërhoqën klubet angleze për shkak të reagimit të shpër të tifozëve.

Sky Sport shkruan se 10 tifozë kanë përfunduar në pranga, duke e çuar në 18 numrin e tifozëve “rebelë” të arrestuar gjatë trazirave në pranverë.