Një ngjarje tragjike ka ndodhur në Gllogjan të Deçanit, ku pasi një person ka sulmuar një autbous me armë zjarri, tre persona kanë mbetur të vdekur.


Tani më e ka konfirmuar edhe zyrtarisht spitali i Pejës se nga sulmi ka mbetur i vrarë ka mbetur shoferi i autobusit dhe dy nxënës, vajzë e djalë. Mësohet se djali është 17-vjeçar.

Dy të tjerë janë duke u trajtuar në spital dhe janë në gjendje kritike.