Presidentja Vjosa Osmani dhe kryeministri Albin Kurti do të bëjnë homazhe tek varri i ish-presidentit Ibrahim Rugova.


Homazhet do të bëhen nga ora 10:25.

Krerët e shtetit po bëjnë nderime në ditën e pavarësisë së Shqipërisë si dhe përvjetorit të daljes publike së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës në skenë.