Ministria e Punëve të Brendshme njofton se sot në afërsi të kufirit me Shqipërinë është kapur dorgë në vlerë prej 500 mijë eurove, transmeton TV21. Policia në vendkalimin kufitar “Bllato”, respektivisht në afërsi të fshatit Ame të Dibrës ka kapur 10 paketime me marijuhanë.


“Janë kryer kontrolle, dhe është konstatuar se në paketime ka rreth 200 kilogram marijuhanë në vlerë të 500.000 eurove”, thuhet në njoftimin e MPB-së.