Ndotet bregdeti i Shëngjinit, derdhet një sasi e madhe nafte

Një sasi e madhe nafte është derdhur në bregdetin e Shëngjinit duke i sjellë ndotje të madhe ujit.


Burime për abcnews.al bëjnë me dijes e njollat e naftës duken qartë në ujë, duke shkaktuar erë të rëndë dhe ndotje të madhe në vijën bregdetare të Shëngjinit.

Ndërkohë në lidhje me këtë ngjarje deri më tani nuk ka asnjë reagim nga Agjensia Kombëtare e Mbrojtjes së Bregdetit.