Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Moti sot do të jetë me diell dhe vranësira. Do të fryjë një erë e lehtë në drejtim të pjesës jugore.

Temperaturat minimale do të lëvizin prej 8 deri në 12 gradë, ndërsa temperaturat maksimale do të lëvizin prej 19 deri 25 gradë celsius.

Në ditët në vijim në orë e mëngjesit do të shfaqen mjegulla nëpër luginat e vendit.

Të hënën mot do të jetë i qëndrueshëm dhe i ngrohtë, ndërsa të martën do të ketë kushte për reshje lokale të shiut.