Moti sot do të jetë me vranësira të ndryshueshme dhe me reshje shiu. Do të fryj erë mesatare, kohë pas kohe e përforcuar nga drejtimi jugor. Temperatura minimale do të jetë në interval prej 2 deri në 8 gradë, ndërsa ajo maksimale do të arrij nga 11 deri në 16 gradë Celsiusë.


Në Shkup dhe rrethinë moti do të jetë i ngjashëm, me vranësira dhe reshje shiu, do të fryj erë mesatare nga drejtimi jugor. Temperatura minimale do të ulet në 5 gradë, ndërsa ajo maksimale do të arrij në 13 gradë Celsiusë.