Kryetari i PDK-së, Memli Krasniqi ka reaguar pas ngjarjes tragjike në Gllogjan ku mbeten të vrarë katër persona në mesin e tyre edhe dy nxënës.


Krasniqi ka shkruar se është i tronditur nga sulmi makabër që ka ndodhur dhe ka bërë thirrje që organet ta zbardhin rastin dhe autorin ta sjellin para drejtësisë, raporton Gazeta Express.

“I tronditur thellë me sulmin makabër në Deçan!Në këto orë të rënda për familjarët e viktimave, i bashkohemi dhimbjes së tyre, ndërsa të lënduarve ju dëshirojmë shërim të shpejtë. Organet përgjegjëse të sigurisë duhet sa më parë të zbardhin rastin dhe autorin e kësaj vepre të tmerrshme të sjellin para drejtësisë”, ka shkruar Krasniqi.