Bayern Munich mund të bëjë një goditje në sulm në rast se Lewandowski do të largohet verën e ardhshme. Në pamundësi për të shpenzuar shuma të mëdha për emra si Haaland apo Mbappe, drejtuesit kanë shënjestruar një tjetër talent kanadez, siç është Jonathan David.


“Bomberi” 21-vjeçar po shkëlqen te Lille në kampionatin francez dhe emri i tij po lakohet edhe nga ekipe të tjera të mëdha si Liverpooli apo Interi. Bavarezët mendojnë që me një ofertë 50 milionë euro mund ta bindin Lille që ta lënë të largohet në verë.