Lajm i mirë për Juventusin dhe Massimiliano Allegrin.


Testet diagnostike që Paulo Dybala iu nënshtrua mëngjesin e sotëm në J Medical përjashtuan dëmtimet e muskujve.

Analizat instrumentale konfirmuan lodhjen në muskulin e pasmë të diagnostikuar në Kombëtare.

Gjendja e tij do të monitorohet çdo ditë nga stafi mjekësor i Juventusit, megjithatë shmanget një mungesë e gjatë.