Emisari Special i BE-së për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, sot është takuar me kryenegociatorin kosovar, Besnik Bislimi dhe atë të Serbisë, Petar Petkoviq.


Takimi me të dy palët është bërë ndaras, raporton Gazeta Express.

Lajçak përmes një cicërime në Twiter tha se tani është koha për ‘përparinm të vërtet’ sa i përket çështjes së dialogut.

“ Sot prita dy kryenegociatorët dhe delegacionet e tyre për takime të veçanta për çështjet e pazgjidhura dhe rrugën përpara në Dialog. Unë gjithashtu i informova ata për takimin e të hënës të Këshillit të Punëve të Jashtme dhe përsërita pritshmëritë e Shteteve Anëtare. Është koha për përparim të vërtetë”, njoftoi Lajçak.