Kurti, Konjufca e Vitia bëjnë homazhe te varri i Astrit Deharit

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti, bashkë me Kryetarin e Kuvendit, Glauk Konjufcën dhe kandidatin për Kryetar të Prishtinës, Arben Vitia, kanë bërë homazhe tek varri i aktivistitit të Levizjes Vetëvendosje, Astrit Dehari.


Bashkë me Kurtin, Konjufcën e Vitin, ishin edhe familjarët e të ndjerit dhe qytetarë të shumtë, njofton Klankosova.tv.

Astrit Dehari vdiq më 5 nëntor të vitit 2016 në rrethana ende të pasqaruar mirë në Qendrën e paraburgimit në Prizren.