Jennifer Lopez është konfirmuar si një nga yjet që pritet të performojë në American Music Awards të këtij viti, që mbahet të dielën (21 nëntor).


Të shtunën, këngëtarja 52-vjeçare u pa teksa po arrinte në provat në Teatrin Microsoft në Los Angeles përpara ceremonisë së mbushur me yje të organizuar nga Cardi B.

Fituesja tre herë e AMA-s do të japë një performancë të këngës së saj të sapo publikuar “On My Way”, e paraqitur në kolonën zanore të filmit të saj të ardhshme “Marry Me”.

Lopez, e cila ishte mikpritëse e famshme e AMA-ve në vitin 2015, ishte një nga artistët më të përfolur në ceremoninë e vitit të kaluar.

Ajo performoi hitet e saj të përbashkëta “Pa’ Ti” dhe “Lonely” me yllin e muzikës latine dhe aktorin përkrah të cilit luan në “Marry Me”, Maluma.

Jennifer do të performojë mes këngëtareve të rokut Olivia Rodrigo dhe fituesve të “Eurovision 2021” Måneskin, shkruan DailyMail.

Interpretues të tjerë përfshijnë: Chlöe, Bad Bunny me Tainy dhe Julieta Venegas, BTS me Megan Thee Stallion, Coldplay x BTS, Carrie Underëood me Jason Aldean, Kane Brown, New Edition dhe New Kids on the Block, Diplo, Mickey Guyton, Tyler, The Krijuesi, Walker Hayes dhe Zoe Wees.

Në fillim të kësaj jave Lopez debutoi “On My Way” në lidhje me trailerin e parë zyrtar për “Marry Me”, i cili është planifikuar të dalë në kinema më 11 shkurt.

Së bashku me “On My Way”, kolona zanore zyrtare e filmit është e mbushur me këngë origjinale nga krijuesja e hitit” On The Floor” dhe Maluma.

Së fundmi, duke promovuar filmin e ardhshëm në “Today Show”, Jennifer zbuloi se – pavarësisht se është e martuar tri herë – ajo gjithmonë do të besojë në ‘lumturin e përjetshme’.

“Nuk e di, po, mendoj, unë jam një romantik. Unë kam qenë gjithmonë. Unë jam martuar disa herë. Po, unë ende besoj në lumturinë e përjetshme, me siguri, 100 për qind”, shpjegoi ajo.

Ndërkohë, Ben – me të cilin Jennifer rindez romancën e saj në fillim të këtij viti pas 17 vitesh ndarje – kohët e fundit pranoi se ishte i mahnitur nga krijuesi i hitit “Jenny from the Block”.

Një burim i afërt me dyshen u shpreh se “qëllimi i çiftit është të jetë një familje e madhe e lumtur. Ata të dy ndihen sikur kjo duhej të ndodhte”.

Ata gjithashtu deklaruan se të dy po argëtohen shumë së bashku si një familje e madhe. Të gjithë po shkojnë mirë dhe gjërat me të vërtetë po funksionojnë për ta.