Ibrahimovic nuk e ka ndërmend të ndalet së luajturi futboll.


Milani është e interesuar për rinovimin e kontratës së Zlatan Ibrahimovic, e cila përfundon në fund të këtij sezoni.

Sipas ‘Gazzetta dello Sport‘, klubi italian dhe sulmuesi suedez tashmë janë në negociata për të vazhduar kontratën edhe për një sezon tjetër, ku lojtari do të lidhej me klubin deri në vitin 2023.

Ibrahimovic ka shënuar 3 gola dhe ka asistuar një deri tani në këtë sezon në Serie A.