Pas kërkesës së Prokurorisë, Gjykata Themelore në Ferizaj ka marrë vendim për vazhdimin e masës së paraburgimit prej dy muajsh ndaj dy të dyshuarve për vrasjen e Marigona Osmanit, Dardan Kirvaqës dhe Arbër Sejdiut, shkruan Gazeta Insajderi.


Kështu kanë konfirmuar nga Gjykata Themelore në Ferizaj.

“Edhe për dy muaj i është vazhduar masa e paraburgimit dy të dyshuarve për vrasjen e 18 vjeçares në Ferizaj. Kjo masë përfundon më 18 janar 2022”, kanë thënë nga Gjykata.

Krivaqa e Sejdiu akuzohen se më 22 gusht të këtij viti kanë privuar nga jeta 18-vjeçaren Marigona Osmani, ku më pas e kishin dërguar pa shenja jete në Spitalin e Ferizajt dhe ishin larguar.