Dje (25 nëntor), në rrugën ,,Pitu Guli” në Tetovë, zyrtarë policorë të SPB-së Tetovë kanë privuar nga liria 48-vjeçarin me inicialet N.B. nga Tetova, i cili është gjetur duke vjedhur dru në oborrin e shtëpisë së personit me inicialet L.M. (48) në Tetovë.


Ai është ndaluar në Stacionin Policor Tetovë për zbardhjen dhe dokumentimin e rastit, njoftojn nga SPB-Tetovë.