Reperi shqiptar, Rigels Rajku, i njohur me emrin artistik, ‘Noizy’, ka bërë një reagim në rrjetin social “Instagram”.


Pas ngjarjes tragjike që ndodhi në Fier ku një person i quajtur Klodian Çalamani vrau një 8 vjeçar dhe më pas e groposi në banesën e tij të tij, Noizy u shpreh se është pro ligjit për pushkatim.

“Une jam “PRO” ligjit për pushkatim. Për mostra si Klodian Çalamani & Pordhonues. Le të na vonohet Edhe ca vjet anetarsimi në Europe ska gje”, shkroi ai.

Përmes këtij postimi, ai po kërkon drejtësi për të miturin që humbi jetën në mënyrë mizore.