CHAMPIONS/ Liverpool – Atletiko, statistikat dhe formacionet e mundshme

Një nga ndeshjet më të rëndësishme që na rezorvon Champions League ditën e sotme është ajo e Grupit B mes Liverpoolit dhe Atletico Madridit.

Skuadra e Jurgen Klopp është me pikë të plotë në 3 ndeshjet e para duke kryesuar grupin, ndërsa Atletico pozicionohet në vendin e dytë me 4 pikë, po aq sa Porto e vendit të treti.

Skuadrat pritet të rreshtohet me skemat e zakonshme, me Liverpoolin 4-3-3 dhe Atleticon Madridin 3-4-2-1.

Për “The Reds” lojtarët që do të mungojnë janë, Naby Keita,Harvey Elliot, James Minler, Thiago dhe Fabinho në dyshim.

Në krahun tjetër, për “Los Colchoneros” nuk janë të gatshëm, Thomas Lemar, Marcos Llorente, Griezman i ndeshkuar me karton të kuq dhe Kondogbia në dyshim.

Statistikat:

Liverpooli ka shënuar të paktën 3 gola në 3 ndeshjet e fundit në Champions League.

“The Reds” ka fituar 3 ndeshjet e fundit në këtë kompeticion. /albeu.com