Një ngjarje tragjike ka ndodhur në Gllogjan të Deçanit, ku një autobus me nxënës është gjuajtur me armë.


Përveç shoferit të autobusit dhe dy nxënësve, ka vdekur edhe kondukteri i autobusit.

GazetaBlic ka mësuar se viktima 17-vjeçar me inicialet L.H është djali i vëllaut të truprojës së Daut Haradinaj.

Mësohet se dy persona të tjerë janë duke u trajtuar në spital dhe janë në gjendje kritike.