13 viktima dhe 432 raste të reja me Covid në 24 orët e fundit

Nga Ministria e Shëndetësisë, informojnë se gjatë 24 orëve të fundit nga 2.663 testime të realizuara, 432 persona kanë rezultuar pozitivë me virusin korona. Instituti i Shëndetit Publik në 24 orët e fundit ka regjistruar 448 pacientë të shëruar, ndërkaq, 13 pacientë e kanë humbur betejën me Covid-19.