Lojtari më i përfolur kohët e fundit është Pedri. Talenti i Barcelonës ka rinovuar kontratën e tij me klubin e “blaugranave”.


Barcelona ka njoftuar para pak minutash, që është arritur marrëveshja mes palëve dhe është bërë rinovimi i kontratës mes tyre.

Mesfushori ka nënshkruar kontratën me Barçën deri në vitin 2026 dhe klauzolë largimi për 1 miliard euro. Një klauzolë e “çmendur” kjo për historinë ë klubit të Barcelonës, e cila i ngjason asaj të Benzema me Real Madridin. /albeu.com