VMRO-DPMNE shpalli fitoren në Ohër dhe Manastir

Rreth gjysmë ore më parë, kandidati i VMRO-DPMNE-së për kryetar të Ohrit, Kiril Peçakov, në profilin e tij në Facebook ka njoftuar se ka fituar në raundin e dytë të zgjedhjeve.

Në të njëjtën kohë, Alsat merr vesh se VMRO-DPMNE-ja opozitare tashmë ka filluar të festojë fitoren e kandidatit të tyre Toni Konjanovski në Manastir.