Kryetari i Partisë Demokratike Shqiptare, Menduh Thaçi, sonte ne emisionin debativ Click Plus në TV21 ka deklaruar se kandidati për kryetar të Komunës së Tetovës si dhe kryetari i Lëvizjes BESA, Bilall Kasami, duhet të përjashtohet nga përbërja e Qeverisë së Maqedonisë së Veriut, transmeton TetovaSot.

Thaçi tha se Bilall Kasami duhet të përjashtohet nga Qeveria, sepse ka tradhëtuar Qeverinë duke përkrahur kandidatët e opozitës.