Këngëtari i njohur, Shaqir Cërvadiku ka publikuar projketin e ri kushtuar heroit Hasim Halilaj, shkruan rtv21.tv


“S’prite çiken me pa nuse”, titullohet kënga e Shaiqirit që është publikuar edhe me videoklip.

Për tekstin emocionues të kësaj kënge është kujdesur Miliam Islami, kurse për muzikën dhe orkestrimin, Lati Berisha.

Kënga përmban një tekst mjaft prekës për luftën dhe lirinë e Kosovës.