Një shpërthim i fuqishëm ka ndodhur gjatë lutjeve sot në një xhami në Kandahar të Afganistanit.


Informacionet e para thonë se shpërthimi goditi xhaminë shiite.

Raportimet thontë se ka viktima të shumta dhe se bëhet fjalë për një shpërthim tronditës./Indeksonline/