Sipas Bild , Bayern Munich ka vënë si synim për të përforcuar skuadrën sulmuesin e Benfica-s , Gonçalo Ramos. Futbollisti, i përfaqësuar nga Mohamed Afzal dhe i cili zgjati kontratën me Las Águilas deri në qershor 2025 me një klauzolë përfundimi prej 120 milionë euro, mund të zbarkojë në Bayern me ndërmjetësimin e Jorge Mendes .

Sipas raportimeve nga Gjermania, presidenti i Bayernit, Herbert Hainer ; CEO Oliver Kahn ; drejtori sportiv Hasan Salihamidzic ; dhe personi përgjegjës për planifikimin e fuqisë punëtore, Marco Nepe; u ulën me Jorge Mendes më datë 18, pak para ndeshjes së Ligës së Kampionëve mes Benfikës dhe Bayernit.

Akoma nuk është e qartë se cilat ishin kushtet e transferimit të yllit të Benfikës por një interesim nga rekordmenët gjerman nuk do të kalojë pa u marrë parasysh nga sulmuesi pasi do të ishte një mundësi e mirë për të që të tregojë sa vlen.