Pas transferimeve të bujshme të PSG-së në merkaton e verës, klubi francez duket se ende nuk po gjen rehati në skuadër.

Paris Saint-Germain tani po shikon një marrëveshje të mundshme shkëmbimi që përfshin Mauro Icardi dhe sulmuesin e Barcelonës Sergio Aguero – sipas El Nacional.

Icardi është përplasur me Lionel Messin që nga ardhja e gjashtë herë fituesi i Topit të Artë në ‘Parc des Princes’ dhe nuk është më një titullar i garantuar nën drejtimin e Mauricio Pochettino.

Barça i pëlqen pamja e Icardit, dhe është sugjeruar që Aguero mund të mbushë këpucët e tij në PSG, me Messin ende të etur për t’u lidhur me mikun e tij të ngushtë dhe bashkëlojtarin ndërkombëtar në nivel klubi.