Sot në Maqedoninë e Veriut moti do të jetë me vranësira dhe reshje të shiut.


Gjithashtu do të fryjë erë e lehtë nga drejtime të ndryshme.
Temperaturat do të bien dhe do të jetë më ftohtë.

Reshjet e shiut pritet të vazhdojnë edhe gjatë ditëve të ardhshme.