Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë i ndryshueshëm, me periudha me diell, por i ftohtë. Do të fryjë erë mesatare nga drejtimi juglindor.


Në fund të ditës dhe gjatë natës në pjesën perëndimore të ditës do të ketë reshje të shiut.
Temperaturat e mëngjesit sot do të lëvizin prej 5 deri 12 gradë Celsius, ndërsa ato maksimale do të jenë në interval prej 16 deri 21 gradë Celsius.

Gjatë ditëve të ardhshme parashihet që të ketë reshje të shiut, me intensitet të ndryshëm. Ndërsa temperaturat ditore do të ulen deri në 12 gradë Celsius.