Një i vdekur nga COVID-19 si dhe 13 raste të reja

Gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë ka vdekur një person nga COVID-19 si dhe janë shënuar 13 raste të reja.

Në njoftimin e Ministrisë së Shëndetësisë thuhet se janë shëruar 20 qytetarë, duke e quar numrin e përgjithshëm të të shëruarve në 157,346.

Ndërsa numri i rasteve aktive është 439, transmeton Klankosova.tv.