Siç njoftojnë nga Drejtoria për Punë Hidrometerologjike, nga dita e nesërme do të kemi temperaturat më të ulëta, ndërsa gjatë ditës së martë temperaturat do të shkojnë nën zero.

Nga DHP njoftojnë se deri ka mesi i kësaj jave do të ketë mot me diell dhe vranësira në jug, më pas do të rriten vranësirat dhe do të ketë kushte për reshje të shiut.

Deri në fund të ditës moti do të jetë i ndryshueshëm me vranësira, ndërsa gjatë pasdites, në pjesët veriore të vendit, vranësirat do të zvogëlohen.

Gjatë 24 orëve të fundit më së shumti shi ka pasur në Ohër, Tetovë, Dibër dhe Kodrën e Diellit.