Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me diell dhe me vranësira mesatare në gjithë territorin.

Në vendet malore do të ketë edhe reshje shiu.

Gjatë javës në vazhdim do të mbizotërojë mot me diell, vranësira dhe të reshura shiu.

Në funjdavën e ardhshme pritet të ketë reshje shiu dhe reshje bore në vende malore.