Moti sot do të jetë me diell dhe erë të lehtë. Në orët e mëngjesit nëpër lugina do të ketë kushte për shfaqjen e mjegullave.

Temperaturat e mëngjesit do të lëvizin prej -3 deri në 3 gradë, ndërsa temperaturat maksimale do të lëvizin prej 14 deri në 19 gradë Celsius.
Moti në ditët në vijim do të jetë me diell, ndërsa nga dita e martë priten reshje lokale të shiut.