Sonte në debate zgjedhore në TV21, i ftuar është kryetari i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski. Debatohet për zgjedhjet lokale. Mickoski thotë se kandidatët e ASH-AAA, Arben Taravari në Gostivar dhe Vullnet Murseli në Tetovë fitojnë bindshëm.