Kryetari i Partisë Demokratike Shqiptare, Menduh Thaçi, sonte ne emisionin debativ Click Plus në TV21 ka folur rreth situatës politike në vend.

Thaçi mes tjerash ka folur edhe për kandidatin për Kryetar të Tetovës si dhe kryetarin e Lëvizjes BESA, Bilall Kasamin si dhe për Sekretarin e Përgjithshëm të këtij subjekti politik, Arijanit Hoxha.

Ai vlerësoi se Lëvizja BESA do të shkrihet në LSDM.

“7000 është dallimi, Bilalli te shpija, Arijaniti çiftelisë… BESA shkrihet në LSDM, pikë, këto janë fakte dhe argumente,” ka deklaruar Thaçi./TetovaSot